NAŠE PIVO

 

BARAN A.P.A.

AMERICAN PALE ALE

Cílem bylo vytvořit voňavé, celý večer pitelné pivo, které bude ideálním společníkem do jakékoli pivnice a kavárny.

Na chmelení jsme se proto rozhodli použít americké chmely, konkrétně Cascade a Simcoe, které v sobě navzájem snoubí krásnou, ovocitou chuť a zemité tělo. Jedním ze sladů je Plzeňský, a byl vybrán aby tak krásně doplnil chmel Simcoe v plné chuti tohoto piva. Po použití dry hoppingu je pivo voňavé, díky infuznímu vaření dostává lehké tělo a proto je zkrátka úplně pro všechny.

BARAN DESÍTKA

SVĚTLÉ VÝČEPNÍ/PALE LAGER

U desítky jsme si všichni lámali hlavu. Udělat ji lehkou, čistě na uhašení žízně, nebo si pohrát a vymyslet něco důmyslnějšího? Pohráli jsme si.

Vybrali jsme tři slady, které tomuto pivu dodávají hutné tělo, příjemné aroma a bohatou pěnu. U chmelů jsme si lehce dopomohli Amerikou, konkrétně chmelem Cascade, který máme moc rádi. Proto se o naší desítce dá mluvit i jako o stylu Pale lager. Chceme být zkrátka jiní a nechat vás objevovat všechny chutě piva.

Na hořkosti se podílí chmel Nugget, uprostřed chuti lze cítit pro ležáky tolik typickou chuť české odrůdy SAAZ.
 

 

BARAN LETNÍ

WHEAT PALE ALE

Chtěli jsme něco obojetného, pro pány i dámy. Lehké, letní, ale ne klasické pšeničné. A povedlo se!

Abychom naše pivo odlišili od ostatních a vyhnuli se tak citrusovým, grepovým a jiným tonům, tak jsme na tento letní kousek jako jedni z mála použili francouzský chmel Triskel, díky kterému získáváme v pivu sladší, jahodové tóny. Když sladké ovoce, tak druhým chmelem není nic jiného než El Dorado se svou broskvovou chutí.

Sladově jsme pivo udělali jednodušší, aby mělo lehké tělo - ideální na léto. Takže vedle plzeňského sladu pocítíte druhý a poslední, kterým je slad pšeničný, díky kterému vyniknou sladké tóny chmele a po polknutí pak pro pšenici typické banánové tóny. Ale pozor, pivo má cca 30 IBU, takže to není vyloženě slaďárna!

PILUJEME RECEPTY NA: